flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд не погодився із кваліфікацією слідчими дій обвинуваченого в умисному середньої тяжкості тілесному ушкодженні

30 січня 2020, 16:09

     29.01.2020 ухвалено вирок суду, яким визнано винним П. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.125 КК України, і призначено йому покарання у виді громадських робіт на строк 150 годин.

     На підставі ч.5 ст.74 Кримінального кодексу України П. від призначеного покарання звільнено.

     Стягнуто з П. на користь Р. 957,15 грн. у відшкодування майнової шкоди та 15 000,00 грн. у відшкодування моральної шкоди.

     Судом установлено, що 21.08.2016 обвинувачений П. та потерпілий Р. випадково зустрілися у приміщенні диспетчерської на стоянці маршрутних таксі, що знаходиться на вулиці Молодіжній у м. Кременчуці. Вони були знайомі один з одним і перебували у конфліктних стосунках. На грунті неприязні між ними виникла сварка, яку вони продовжили на вулиці, де П. наніс удар кулаком правої руки в область нижньої щелепи Р., а після цього  - удар кулаком правої руки в ліву частину його обличчя. Потерпілий впав  і втратив свідомість.

     Діями П. потерпілому Р. були завдані тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно–мозкової травми зі струсом головного мозку, забійної рани в проекції тіла нижньої щелепи зліва, саден на обличчі та кінцівках, які по ступеню тяжкості відносяться до легких тілесних ушкоджень із короткочасним розладом здоров’я.

     Обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення П. пред'явлено за ч.1 ст.122 КК України.

     Обвинувачений П. винним себе в умисному заподіянні потерпілому легких тілесних ушкоджень не визнав. Вважав, що діяв з метою самозахисту в умовах необхідної оборони та просив закрити кримінальне провадження через відсутність в його діях складу кримінального правопорушення.

     Прокурор підтримав обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 122 КК України.

     Потерпілий Р. вважав, що П. умисно завдав йому середньої тяжкості тілесні ушкодження та підтримував обвинувачення за ч.1 ст.122 КК України. Наполягав на максимально суворому покаранні обвинуваченого.

     Дослідивши представлені суду докази у їх сукупності та взаємозв'язку, суд дійшов висновку про недоведеність вини П. у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 122 КК України.

     Натомість, суд прийшов до висновку про доведеність вини обвинуваченого П. у завданні потерпілому Р. легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров’я і правильною є кваліфікація протиправних дій обвинуваченого за ч.2 ст. 125 КК України.

     Належних та достовірних доказів того, що П. діяв в умовах необхідної оборони суду не надано.

     Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

     Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи - №524/2155/17.

     Для інформації:

     Відповідно до ч.1 ст.122 КК України умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 цього Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров'я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину, -

     карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

     Відповідно до ч.2 ст.125 КК України умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності, -

     карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

     Згідно п.2 ч.1 ст.49 Кримінального Кодексу України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі.

 

    Прес-служба суду