До відому учасників судового засідання (кримінального провадження) !
Повідомляємо, що в Автозаводському районному суді м.Кременчука Полтавської області встановлено технічні засоби відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження).
16 жовтня 2013 року в приміщенні Автозаводського районного суду м.Кременчука Полтавської області представником Регіональної служби підтримки Державного підприємства «Інформаційні судові системи» в Полтавській області Бородіним І.В. проведено індивідуальний навчальний семінар-залік секретарів судових засідань суду з питань використання системи відеоконференцзв’язку під час здійснення судочинства.
Секретарі судового засідання Автозаводського районного суду м.Кременчука Полтавської області набули необхідні теоретичні знання та практичні навички із використання систем відеоконференцзв’язку, успішно склали залік за результатами проходження навчання та отримали відповідні сертифікати ДП «ІСС».
Звертаємо Вашу увагу на нормативно-правові засади регулювання порядку проведення судових засідань (кримінального провадження) в режимі відеоконференції.
Частиною 5 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов’язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення».
Порядок проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження та участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції встановлено ст.336 Кримінального процесуального кодексу України, ст.158-1 Цивільного процесуального кодексу України, ст.122-1 Кодексу адміністративного судочинства.
Зокрема вказаними статтями визначено, що суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи іншого учасника судового процесу (кримінального провадження) може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п’ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Застережуємо, що ст.336 КПК України встановлений чіткий порядок та зазначені основні умови проведення судових засідань в режимі відеоконференції.
Судове провадження у режимі відеоконференції, так зване дистанційне судове провадження, може здійснюватись у разі:
неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров’я або з інших поважних причин;
необхідності забезпечення безпеки осіб;
проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;
необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Головною умовою проведення дистанційного судового провадження є згода обвинуваченої особи.
______
Примітка. Зразки клопотань знаходяться на сайті суду за посиланнями: